Atnaujinta · kas savaitę

Baltosios mišrainės indeksas

Kiek šią savaitę kainuoja pagaminti baltąją mišrainę 6 porcijoms iš pigiausių ingredientų Lietuvos parduotuvėse.

6,06 € 5,2 % per savaitę (atpigo) -0,33 € nei praėjusią savaitę
Pigiausia
Rimi · 6,06 €
Brangiausia
IKI · 7,58 €
Skirtumas
1,52 € · 25 %
Porcijos kaina
1,01 €

Indekso dinamika

Pigiausio 6 porcijų krepšelio kaina per paskutines 12 savaites

7,016,115,204,30 6,06 € · W40 Lie 19Rgp 11Rgs 1Rgs 29

Krepšelis parduotuvėse

Pigiausias tinkamas produktas kiekvienam ingredientui · 6 porcijos · 2026-09-29

— akcijos kaina
Pigiausias produktas ir kaina kiekvienam ingredientui pagal parduotuvę
Ingredientas Maxima~ ~ +-0,54 € Rimi Pigiausia IKI +1,52 €
Bulvės reikia 1 kg vidutinė kaina ~ 0,54 € rinkos mediana Šviež. liet. bulvės PAROL, kl.2, d. 45+, 1 kg 0,25 € 0,25 €/kg Bulvės, 1 kg 0,59 € 0,59 €/kg
Virta dešra reikia 500 g Virta POPULIARIOJI dešra, II r., 1 kg 0,85 € 1,69 €/kg Virta dešra RIMI SMART, 1kg 0,58 € 1,15 €/kg Virta daktariška dešra CLEVER, 300 g 1,32 € 2,63 €/kg
Morkos reikia 500 g Plautos morkos, 1 kg 0,35 € 0,69 €/kg Plautos morkos, 1 kg 0,38 € 0,75 €/kg Plautos morkos, 1 kg 0,20 € 0,39 €/kg
Kiaušiniai reikia 5 vnt Ant kraiko laikomų vištų kiaušiniai, 10 vnt. 1,10 € 0,22 €/vnt Kaimiški kiaušiniai RIMI (M dydis), 10 vnt. 1,10 € 0,22 €/vnt Ant kraiko laikomų vištų kiaušiniai, 10 vnt. 1,10 € 0,22 €/vnt
Marinuoti agurkai reikia 400 g Marinuoti agurkai WELL DONE, 860 g 0,97 € 2,43 €/kg KĖDAINIŲ KONSERVŲ FABRIKO marinuoti agurkėliai, 660 g 1,51 € 3,77 €/kg KĖDAINIŲ KONSERVŲ FABRIKO marinuoti agurkėliai, 660 g 1,51 € 3,77 €/kg
Žalieji žirneliai reikia 400 g Konservuoti žalieji žirneliai WELL DONE, 660 g 1,02 € 2,56 €/kg Konservuoti žalieji žirneliai GLOBUS, 660 g 1,55 € 3,86 €/kg Konservuoti žalieji žirneliai CLEVER, 400 g 0,99 € 2,47 €/kg
Majonezas reikia 350 g Majonezas EXTRA LINE, 19 % rieb., 450 g 0,65 € 1,87 €/kg Majonezas RIMI SMART, 18 % rieb., 450 g 0,66 € 1,89 €/kg DAUMANTŲ KLASIKINIS majonezas, 34 % rieb., 420 g 1,83 € 5,21 €/kg
Svogūnai reikia 100 g Svogūnai, 1 kg 0,05 € 0,45 €/kg Svogūnai, 1 kg 0,05 € 0,45 €/kg Svogūnai, 1 kg 0,06 € 0,59 €/kg
Iš viso · 6 porcijos ~ 5,52 € 0,92 € / porcija 6,06 € 1,01 € / porcija 7,58 € 1,26 € / porcija

~ Nepilnas krepšelis: trūkstamo ingrediento kaina įvertinta pagal rinkos medianą. Tokios parduotuvės rodomos tik palyginimui — į indeksą ir „pigiausio krepšelio“ rodiklį jos neįskaičiuojamos.

Maxima Nepilnas ~
Bulvės · 1 kg vidutinė kaina · rinkos mediana
~ 0,54 €
Virta dešra · 500 g Virta POPULIARIOJI dešra, II r., 1 kg · 1,69 €/kg
0,85 €
Morkos · 500 g Plautos morkos, 1 kg · 0,69 €/kg
0,35 €
Kiaušiniai · 5 vnt Ant kraiko laikomų vištų kiaušiniai, 10 vnt. · 0,22 €/vnt
1,10 €
Marinuoti agurkai · 400 g Marinuoti agurkai WELL DONE, 860 g · 2,43 €/kg
0,97 €
Žalieji žirneliai · 400 g Konservuoti žalieji žirneliai WELL DONE, 660 g · 2,56 €/kg
1,02 €
Majonezas · 350 g Majonezas EXTRA LINE, 19 % rieb., 450 g · 1,87 €/kg
0,65 €
Svogūnai · 100 g Svogūnai, 1 kg · 0,45 €/kg
0,05 €
Iš viso ~ 5,52 € 0,92 € / porcija
Rimi Pigiausia
Bulvės · 1 kg Šviež. liet. bulvės PAROL, kl.2, d. 45+, 1 kg · 0,25 €/kg
0,25 €
Virta dešra · 500 g Virta dešra RIMI SMART, 1kg · 1,15 €/kg
0,58 €
Morkos · 500 g Plautos morkos, 1 kg · 0,75 €/kg
0,38 €
Kiaušiniai · 5 vnt Kaimiški kiaušiniai RIMI (M dydis), 10 vnt. · 0,22 €/vnt
1,10 €
Marinuoti agurkai · 400 g KĖDAINIŲ KONSERVŲ FABRIKO marinuoti agurkėliai, 660 g · 3,77 €/kg
1,51 €
Žalieji žirneliai · 400 g Konservuoti žalieji žirneliai GLOBUS, 660 g · 3,86 €/kg
1,55 €
Majonezas · 350 g Majonezas RIMI SMART, 18 % rieb., 450 g · 1,89 €/kg
0,66 €
Svogūnai · 100 g Svogūnai, 1 kg · 0,45 €/kg
0,05 €
Iš viso 6,06 € 1,01 € / porcija
IKI
Bulvės · 1 kg Bulvės, 1 kg · 0,59 €/kg
0,59 €
Virta dešra · 500 g Virta daktariška dešra CLEVER, 300 g · 2,63 €/kg
1,32 €
Morkos · 500 g Plautos morkos, 1 kg · 0,39 €/kg
0,20 €
Kiaušiniai · 5 vnt Ant kraiko laikomų vištų kiaušiniai, 10 vnt. · 0,22 €/vnt
1,10 €
Marinuoti agurkai · 400 g KĖDAINIŲ KONSERVŲ FABRIKO marinuoti agurkėliai, 660 g · 3,77 €/kg
1,51 €
Žalieji žirneliai · 400 g Konservuoti žalieji žirneliai CLEVER, 400 g · 2,47 €/kg
0,99 €
Majonezas · 350 g DAUMANTŲ KLASIKINIS majonezas, 34 % rieb., 420 g · 5,21 €/kg
1,83 €
Svogūnai · 100 g Svogūnai, 1 kg · 0,59 €/kg
0,06 €
Iš viso 7,58 € 1,26 € / porcija

Receptas: baltoji mišrainė

6 porcijos · 40 min

  • Bulvės1 kg
  • Virta dešra500 g
  • Morkos500 g
  • Kiaušiniai5 vnt
  • Marinuoti agurkai400 g
  • Žalieji žirneliai400 g
  • Majonezas350 g
  • Svogūnai100 g

Kaip gaminti

  1. Išvirkite bulves, morkas ir kiaušinius. Atvėsinkite ir nulupkite.

  2. Supjaustykite bulves, morkas, kiaušinius ir virtą dešrą mažais kubeliais, agurkus ir svogūnus smulkiai.

  3. Nusunkite žirnelius ir sudėkite viską į didelį dubenį.

  4. Įmaišykite majonezą, pasūdykite ir atvėsinkite prieš patiekiant.

Kaip skaičiuojame indeksą

Fiksuotas krepšelis

8 ingredientai klasikiniam 6 porcijų receptui — sudėtis nekinta, todėl kainas galima lyginti savaitė iš savaitės.

Pigiausias produktas

Kiekvienoje parduotuvėje parenkame pigiausią tinkamą produktą, įskaitant tos savaitės akcijų kainas.

Kas savaitę

Indeksas atnaujinamas kiekvieną savaitę pagal naujausius parduotuvių leidinius ir e. parduotuvių kainas.

Kainų šaltiniai

„Maxima“, „Rimi“ ir „Iki“ kainos renkamos automatiškai kasdien iš el. parduotuvių. „Lidl“ ir „Norfa“ ingredientų kainoms naudojami du šaltiniai: automatinis rinkimas iš viešų šių tinklų puslapių ir periodiškai parduotuvėje užfiksuota kaina — skaičiavimui naudojama pigesnė. Prie kiekvieno rezultato nurodoma fiksavimo data.

Metodika v1.0 · galioja nuo 2026-08-09 · pilnas aprašymas

D.U.K.

Dažniausiai užduodami klausimai apie baltosios mišrainės indeksas.

Kodėl baltoji mišrainė atpigo šią savaitę?

Pigiausio 6 porcijų krepšelio kaina nukrito 5,2 % (-0,33 €) nei praėjusią savaitę. Didžiausią įtaką turi sezoniškumas ir akcijų pasikeitimai parduotuvėse.

Ar įtraukiate akcijų kainas?

Taip. Kiekvienoje parduotuvėje renkamės pigiausią tinkamą produktą pagal tą savaitę galiojančią kainą, įskaitant akcijas. Akcijinės kainos lentelėje pažymėtos žaibo ženklu.

Iš kur imamos „Lidl“ ir „Norfa“ kainos?

Šių tinklų el. parduotuvių su pilnu asortimentu Lietuvoje nėra, todėl naudojami du šaltiniai: automatinis kainų rinkimas iš viešų šių tinklų puslapių ir periodiškai žmogaus parduotuvėje užfiksuota kaina. Abu šaltiniai varžosi dėl kiekvieno ingrediento — skaičiavimui naudojama pigesnė kaina už vienetą, įskaitant akcijas. Fiksavimo data nurodoma prie kiekvieno skaičiavimo. Pilna metodika →

Kodėl būtent šie ingredientai?

Sudėtis atitinka klasikinį baltosios mišrainės receptą 6 porcijoms ir yra fiksuota, kad kainas būtų galima teisingai lyginti savaitė iš savaitės.

Kaip dažnai atnaujinami duomenys?

Indeksas perskaičiuojamas kiekvieną savaitę pagal naujausius parduotuvių leidinius ir e. parduotuvių kainas.

Kiti maisto indeksai