Atnaujinta · kas savaitę

Šaltibarščių indeksas

Kiek šią savaitę kainuoja pagaminti šaltibarščius 6 porcijoms iš pigiausių ingredientų Lietuvos parduotuvėse.

5,51 € 50,5 % per savaitę (pabrango) +1,85 € nei praėjusią savaitę
Pigiausia
IKI · 5,51 €
Brangiausia
Rimi · 5,72 €
Skirtumas
0,21 € · 4 %
Porcijos kaina
0,92 €

Indekso dinamika

Pigiausio 6 porcijų krepšelio kaina per paskutines 12 savaites

6,175,104,032,96 5,51 € · W40 Lie 15Rgp 12Rgs 1Rgs 29

Krepšelis parduotuvėse

Pigiausias tinkamas produktas kiekvienam ingredientui · 6 porcijos · 2026-09-29

— akcijos kaina
Pigiausias produktas ir kaina kiekvienam ingredientui pagal parduotuvę
Ingredientas Maxima~ ~ +-0,67 € IKI Pigiausia PROMO~ ~ +0,13 € Rimi +0,21 € Aibė~ ~ +2,38 €
Kefyras reikia 1 l Šaltibarščių kefyras WELL DONE, 5 % rieb., 1 kg 1,49 € 1,49 €/kg Šaltibarščių kefyras ŽALOJI KARVUTĖ, 5% rieb., 1 kg 1,79 € 1,79 €/kg PIEMENĖLIO šaltibarščių kefyras, 6%, 1 kg (M) 2,17 € 2,17 €/kg ŽEMAITIJOS ŠALTIBARŠČIŲ kefyras, 5 %, 0,9 kg 2,54 € 2,54 €/kg DVARO šaltibarščių rūgpienis, 6 % rieb., 1 kg 2,79 € 2,79 €/kg
Virti burokėliai reikia 500 g Marinuoti burokėliai EXTRA LINE, 500 g 0,68 € 1,36 €/kg Virti burokėliai KVEDARŲ ŪKIS, 500 g 0,79 € 1,58 €/kg Marinuoti burokėliai, TASTE LAND, šiaudeliais, silpnai rūgštūs, 500 g / 275 g 0,75 € 1,50 €/kg Virti burokėliai RIMI, 400g 0,75 € 1,50 €/kg Virti burokėliai JOVAIGĖ, 500 g 0,93 € 1,86 €/kg
Švieži agurkai reikia 400 g Lietuviški trumpavaisiai agurkai, 1 kg 0,92 € 2,29 €/kg Lietuviški trumpavaisiai agurkai 1,00 € 2,49 €/kg Lietuviški trumpavaisiai agurkai, 1 kg 0,92 € 2,29 €/kg Lietuviški trumpavaisiai agurkai, 1 kg 0,92 € 2,29 €/kg Lietuviški trumpavaisiai agurkai, 1 kg 1,14 € 2,85 €/kg
Kiaušiniai reikia 2 vnt Ant kraiko laikomų vištų kiaušiniai, 10 vnt. 0,44 € 0,22 €/vnt Ant kraiko laikomų vištų kiaušiniai, 10 vnt. 0,44 € 0,22 €/vnt Kiaušiniai, M dydis, rudi, fasuoti, 10 vnt., 3M10 0,41 € 0,20 €/vnt Kaimiški kiaušiniai RIMI (M dydis), 10 vnt. 0,44 € 0,22 €/vnt Vištų kiaušiniai, rudi, M, 10 vnt. 0,51 € 0,26 €/vnt
Svogūnų laiškai reikia 30 g Svogūnų laiškai LINKĖJIMAI IŠ KAIMO (fasuoti), 100 g 0,39 € 12,90 €/kg Svogūnų laiškai, 100 g 0,42 € 13,90 €/kg Svogūnų laiškai, 100 g 0,39 € 12,90 €/kg Fasuoti svogūnų laiškai, 50 g 0,45 € 15,00 €/kg Svogūnų laiškai, 100 g 0,45 € 14,90 €/kg
Krapai reikia 20 g Krapai, 50 g 0,36 € 17,80 €/kg Krapai fasuoti IKI DERLIUS, 25 g 0,44 € 22,00 €/kg Krapai, 50 g 0,44 € 21,80 €/kg Krapai RIMI, 50g 0,34 € 17,00 €/kg Krapai, 25 g 0,74 € 37,20 €/kg
Bulvės (garnyrui) reikia 1 kg vidutinė kaina ~ 0,54 € rinkos mediana Bulvės, 1 kg 0,59 € 0,59 €/kg vidutinė kaina ~ 0,54 € rinkos mediana Šviež. liet. bulvės PAROL, kl.2, d. 45+, 1 kg 0,25 € 0,25 €/kg Bulvės, lietuviškos SOLIST, kg 1,29 € 1,29 €/kg
Ridikėliai reikia 10 g Ridikėliai, 300 g 0,03 € 3,30 €/kg Raudonieji ridikėliai IKI, 300 g 0,05 € 4,63 €/kg vidutinė kaina ~ 0,04 € rinkos mediana Ridikėliai, 300 g 0,03 € 3,30 €/kg vidutinė kaina ~ 0,04 € rinkos mediana
Iš viso · 6 porcijos ~ 4,84 € 0,81 € / porcija 5,51 € 0,92 € / porcija ~ 5,64 € 0,94 € / porcija 5,72 € 0,95 € / porcija ~ 7,89 € 1,32 € / porcija

~ Nepilnas krepšelis: trūkstamo ingrediento kaina įvertinta pagal rinkos medianą. Tokios parduotuvės rodomos tik palyginimui — į indeksą ir „pigiausio krepšelio“ rodiklį jos neįskaičiuojamos.

Maxima Nepilnas ~
Kefyras · 1 l Šaltibarščių kefyras WELL DONE, 5 % rieb., 1 kg · 1,49 €/kg
1,49 €
Virti burokėliai · 500 g Marinuoti burokėliai EXTRA LINE, 500 g · 1,36 €/kg
0,68 €
Švieži agurkai · 400 g Lietuviški trumpavaisiai agurkai, 1 kg · 2,29 €/kg
0,92 €
Kiaušiniai · 2 vnt Ant kraiko laikomų vištų kiaušiniai, 10 vnt. · 0,22 €/vnt
0,44 €
Svogūnų laiškai · 30 g Svogūnų laiškai LINKĖJIMAI IŠ KAIMO (fasuoti), 100 g · 12,90 €/kg
0,39 €
Krapai · 20 g Krapai, 50 g · 17,80 €/kg
0,36 €
Bulvės (garnyrui) · 1 kg vidutinė kaina · rinkos mediana
~ 0,54 €
Ridikėliai · 10 g Ridikėliai, 300 g · 3,30 €/kg
0,03 €
Iš viso ~ 4,84 € 0,81 € / porcija
IKI Pigiausia
Kefyras · 1 l Šaltibarščių kefyras ŽALOJI KARVUTĖ, 5% rieb., 1 kg · 1,79 €/kg
1,79 €
Virti burokėliai · 500 g Virti burokėliai KVEDARŲ ŪKIS, 500 g · 1,58 €/kg
0,79 €
Švieži agurkai · 400 g Lietuviški trumpavaisiai agurkai · 2,49 €/kg
1,00 €
Kiaušiniai · 2 vnt Ant kraiko laikomų vištų kiaušiniai, 10 vnt. · 0,22 €/vnt
0,44 €
Svogūnų laiškai · 30 g Svogūnų laiškai, 100 g · 13,90 €/kg
0,42 €
Krapai · 20 g Krapai fasuoti IKI DERLIUS, 25 g · 22,00 €/kg
0,44 €
Bulvės (garnyrui) · 1 kg Bulvės, 1 kg · 0,59 €/kg
0,59 €
Ridikėliai · 10 g Raudonieji ridikėliai IKI, 300 g · 4,63 €/kg
0,05 €
Iš viso 5,51 € 0,92 € / porcija
PROMO Nepilnas ~
Kefyras · 1 l PIEMENĖLIO šaltibarščių kefyras, 6%, 1 kg (M) · 2,17 €/kg
2,17 €
Virti burokėliai · 500 g Marinuoti burokėliai, TASTE LAND, šiaudeliais, silpnai rūgštūs, 500 g / 275 g · 1,50 €/kg
0,75 €
Švieži agurkai · 400 g Lietuviški trumpavaisiai agurkai, 1 kg · 2,29 €/kg
0,92 €
Kiaušiniai · 2 vnt Kiaušiniai, M dydis, rudi, fasuoti, 10 vnt., 3M10 · 0,20 €/vnt
0,41 €
Svogūnų laiškai · 30 g Svogūnų laiškai, 100 g · 12,90 €/kg
0,39 €
Krapai · 20 g Krapai, 50 g · 21,80 €/kg
0,44 €
Bulvės (garnyrui) · 1 kg vidutinė kaina · rinkos mediana
~ 0,54 €
Ridikėliai · 10 g vidutinė kaina · rinkos mediana
~ 0,04 €
Iš viso ~ 5,64 € 0,94 € / porcija
Rimi
Kefyras · 1 l ŽEMAITIJOS ŠALTIBARŠČIŲ kefyras, 5 %, 0,9 kg · 2,54 €/kg
2,54 €
Virti burokėliai · 500 g Virti burokėliai RIMI, 400g · 1,50 €/kg
0,75 €
Švieži agurkai · 400 g Lietuviški trumpavaisiai agurkai, 1 kg · 2,29 €/kg
0,92 €
Kiaušiniai · 2 vnt Kaimiški kiaušiniai RIMI (M dydis), 10 vnt. · 0,22 €/vnt
0,44 €
Svogūnų laiškai · 30 g Fasuoti svogūnų laiškai, 50 g · 15,00 €/kg
0,45 €
Krapai · 20 g Krapai RIMI, 50g · 17,00 €/kg
0,34 €
Bulvės (garnyrui) · 1 kg Šviež. liet. bulvės PAROL, kl.2, d. 45+, 1 kg · 0,25 €/kg
0,25 €
Ridikėliai · 10 g Ridikėliai, 300 g · 3,30 €/kg
0,03 €
Iš viso 5,72 € 0,95 € / porcija
Aibė Nepilnas ~
Kefyras · 1 l DVARO šaltibarščių rūgpienis, 6 % rieb., 1 kg · 2,79 €/kg
2,79 €
Virti burokėliai · 500 g Virti burokėliai JOVAIGĖ, 500 g · 1,86 €/kg
0,93 €
Švieži agurkai · 400 g Lietuviški trumpavaisiai agurkai, 1 kg · 2,85 €/kg
1,14 €
Kiaušiniai · 2 vnt Vištų kiaušiniai, rudi, M, 10 vnt. · 0,26 €/vnt
0,51 €
Svogūnų laiškai · 30 g Svogūnų laiškai, 100 g · 14,90 €/kg
0,45 €
Krapai · 20 g Krapai, 25 g · 37,20 €/kg
0,74 €
Bulvės (garnyrui) · 1 kg Bulvės, lietuviškos SOLIST, kg · 1,29 €/kg
1,29 €
Ridikėliai · 10 g vidutinė kaina · rinkos mediana
~ 0,04 €
Iš viso ~ 7,89 € 1,32 € / porcija

Receptas: šaltibarščiai

6 porcijos · 25 min

  • Kefyras1 l
  • Virti burokėliai500 g
  • Švieži agurkai400 g
  • Kiaušiniai2 vnt
  • Svogūnų laiškai30 g
  • Krapai20 g
  • Bulvės (garnyrui)1 kg
  • Ridikėliai10 g

Kaip gaminti

  1. Išvirkite kiaušinius (10 min) ir bulves garnyrui. Atvėsinkite.

  2. Sutarkuokite burokėlius, supjaustykite agurkus, smulkinkite laiškus ir krapus.

  3. Viską sumaišykite su kefyru, pasūdykite, palaikykite šaldytuve 30 min.

  4. Patiekite su karštomis bulvėmis ir kiaušinio puselėmis. Skanaus!

Kaip skaičiuojame indeksą

Fiksuotas krepšelis

8 ingredientai klasikiniam 6 porcijų receptui — sudėtis nekinta, todėl kainas galima lyginti savaitė iš savaitės.

Pigiausias produktas

Kiekvienoje parduotuvėje parenkame pigiausią tinkamą produktą, įskaitant tos savaitės akcijų kainas.

Kas savaitę

Indeksas atnaujinamas kiekvieną savaitę pagal naujausius parduotuvių leidinius ir e. parduotuvių kainas.

Kainų šaltiniai

„Maxima“, „Rimi“ ir „Iki“ kainos renkamos automatiškai kasdien iš el. parduotuvių. „Lidl“ ir „Norfa“ ingredientų kainoms naudojami du šaltiniai: automatinis rinkimas iš viešų šių tinklų puslapių ir periodiškai parduotuvėje užfiksuota kaina — skaičiavimui naudojama pigesnė. Prie kiekvieno rezultato nurodoma fiksavimo data.

Metodika v1.0 · galioja nuo 2026-08-09 · pilnas aprašymas

D.U.K.

Dažniausiai užduodami klausimai apie šaltibarščių indeksas.

Kodėl šaltibarščiai pabrango šią savaitę?

Pigiausio 6 porcijų krepšelio kaina pakilo 50,5 % (+1,85 €) nei praėjusią savaitę. Didžiausią įtaką turi sezoniškumas ir akcijų pasikeitimai parduotuvėse.

Ar įtraukiate akcijų kainas?

Taip. Kiekvienoje parduotuvėje renkamės pigiausią tinkamą produktą pagal tą savaitę galiojančią kainą, įskaitant akcijas. Akcijinės kainos lentelėje pažymėtos žaibo ženklu.

Iš kur imamos „Lidl“ ir „Norfa“ kainos?

Šių tinklų el. parduotuvių su pilnu asortimentu Lietuvoje nėra, todėl naudojami du šaltiniai: automatinis kainų rinkimas iš viešų šių tinklų puslapių ir periodiškai žmogaus parduotuvėje užfiksuota kaina. Abu šaltiniai varžosi dėl kiekvieno ingrediento — skaičiavimui naudojama pigesnė kaina už vienetą, įskaitant akcijas. Fiksavimo data nurodoma prie kiekvieno skaičiavimo. Pilna metodika →

Kodėl būtent šie ingredientai?

Sudėtis atitinka klasikinį šaltibarščių receptą 6 porcijoms ir yra fiksuota. Kadangi krepšelis nekinta, kainas galima teisingai lyginti savaitė iš savaitės ir tarp parduotuvių.

Kaip dažnai atnaujinami duomenys?

Indeksas perskaičiuojamas kiekvieną savaitę pagal naujausius parduotuvių leidinius ir e. parduotuvių kainas. Prie kiekvieno rezultato nurodoma fiksavimo data.

Kiti maisto indeksai